Kosmetyki dla meżczyzn

Na rynku kosmetyków męskich do końca lat 90. produkty kosmetyczne dla mężczyzn prawie nie istniały na rynku, a w sklepach nie były prezentowane w promowanej przestrzeni, więc mężczyźni używali produktów stricte dostępnych i przydatnych.. W rezultacie rynek kosmetyków męskich, uważany przez dłuższy czas za rynek niszowy, ogromnie się rozwinął na przestrzeni ostatnich lat.

Ten trend ma wiele różnych kształtów i form. Dla firm kosmetycznych, które walczą o nowe drogi rozwoju, jest to ogromna szansa, niezależnie od tego, czy mężczyźni szukają tradycyjnych produktów do pielęgnacji, kremów nawilżających, balsamów, czy też kosmetyków do make-up i naginania norm płciowych.

Najbardziej popularnymi w ostatnim czasie kosmetykami są produkty do pielęgnacji brody.
W trakcie zapuszczania zarostu zostaje zahamowana produkcja sebum. W następstwie skóra staje się matowa, przesuszona i wrażliwa na podrażnienia. Konieczne jest używanie specjalnych szamponów niezawierających parabenów oraz soli, które przesuszają zarost oraz skórę twarzy. Stworzony na bazie składników odżywczych regeneruje oraz zmiękcza włosy, dodatkowo usuwa resztki kosmetyków używanych do stylizacji.

Dodatkowo inwestycja w dobry krem do brody z odżywczymi właściwościami, takich jak argan i mięta, jest dobrze przemyślanym zakupem dla długiego zarostu. Zmniejsza swędzenie brody, wysypkę, guzki po goleniu i trądzik. Krem wzbogacony wieloma składnikami naturalnymi,
w tym olejami roślinnymi, które ujarzmiają kapryśne włosy, czynią je jedwabistymi i uległymi. Kremy także zawierają mikroelementy, które nawilżają, odżywiają i odbudowują uszkodzoną strukturę włosów. Nawilżają skórę i cebulki zarostu, minimalizując w ten sposób podrażnienia skóry bez lepkiej i tłustej konsystencji. Produkt powinien być wykonany z ekologicznych składników i wysokiej klasy olejków eterycznych.

Poza goleniem, stosowanie olejku do brody, zwłaszcza z naturalnymi składnikami, może sprzyjać wzrostowi zarostu. Te składniki odżywiają również skórę pod brodą, która w innym przypadku jest zaniedbywana. Olejki do brody połączone ze składnikami takimi jak migdał, tymianek, olej arganowy i geranium, zachowują zdrowy wzrost brody i błyszczącą skórę oraz działają odżywczo i nawilżająco.

Kosmetyki zawierające w składzie olejki wygładzają zmarszczki, działają regenerująco oraz chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Wosk o naturalnych właściwościach nawilżających, stylizują wygląd zarostu, nie powodując, że broda będzie tłusta lub lepka oraz zapobiega nadmiernej utracie wody.

Ponadto umożliwia przede wszystkim ujarzmienie zarostu, ale jak wiadomo, włoski są trudne do ułożenia, ze względu na małą sprężystość i elastyczność oraz znaczącą grubość.

W zakresie męskiej pielęgnacji, pielęgnacja brody sytuuje się pomiędzy pielęgnacją skóry
a pielęgnacją włosów. Bez względu na to, jak długa jest broda, powinno się używać produktów do brody, które przynoszą korzyści zarówno włosom, jak i skórze i nie niszczą ich.