Czym jest ISO 9001 – system zarządzania jakością?

ISO 9001

 

W jaki sposób zyskać przewagę konkurencyjną? Jak zaoszczędzić czas, pieniądze i zasoby? Jak wpłynąć na zaangażowanie pracowników i zadowolenie klientów? Jeśli chcesz znać odpowiedź na te pytania, ten artykuł o normie ISO 9001  jest dla Ciebie.

NORMA ISO 9001 – CZYM JEST?

Norma ISO 9001 to wymagania, które firma musi spełnić w systemie zarządzania jakością. Co ciekawe – ma zastosowanie dla każdego rodzaju organizacji, która chce wykazać zdolność do ciągłego dostarczania swoich wyrobów bądź usług będących zgodnymi z wymaganiami klienta.  Norma tę oznaczamy w Polsce również jako: PN-EN ISO 9001:2015. Jest to jedyny międzynarodowy standard potwierdzający wdrożony system zarzadzania jakości wyrobów i usług w firmie, który potwierdzany jest w zewnętrznych certyfikacjach przez niezależne instytucje.

WYMAGANIA OGÓLNE

W wymaganiach ogólnych zawarte są zasady określenia procesów, warunków ich przeprowadzania oraz ich zależności. Można również znaleźć tam informacje o tym, jakie wymagania musi spełniać organizacja w kwestii nadzoru nad dokumentacją (papierową i elektroniczną).

ZALETY CERTYFIKACJI 

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany o zaletach certyfikacji ISO 9001, przeczytaj o korzyściach, jakie płyną z tego procesu. Certyfikowany System Zarządzania Jakością to wyraźny wzrost zadowolenia klientów oraz zaspokajanie ich potrzeb, zmniejszenie błędów w procesach produkcji, oszczędzenie zasobów, pieniędzy oraz czasu, poprawa wizerunku firmy – jako odpowiedzialnego partnera handlowego, przyciąganie inwestorów, przewaga konkurencyjna, wydajniejsza obsługa klienta, a także zmotywowani pracownicy. Do bardzo ważnej korzyści należy również zapewnienie stabilności i powtarzalności procesów, dzięki czemu wyrób będzie odznaczał się powtarzalnością cech.

ISO 9001 – LABORATORIUM CHEMLAB

W Laboratorium Chemlab wdrożyliśmy i utrzymujemy System Zarządzania Jakością w zakresie tworzenia receptur kosmetycznych oraz produkcji wyrobów. Zarówno audyty wewnętrzne, jak i zewnętrzne, potwierdzają najwyższą jakość świadczonych usług, akceptowalność i powtarzalność wyników oraz najwyższą dbałość o klienta. Dzięki temu możemy wdrażać nowe rozwiązania technologiczne, techniczne i ciągle rozwijać oraz wdrażać nowe usługi badawcze poprzez rozwój infrastruktury oraz urządzeń analitycznych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeśli masz do nas pytania, napisz wiadomość.

certyfikat