Bezcenne antyoksydanty

Bezcenne antyoksydanty

Zabezpieczają skórę przed szkodliwością wolnych rodników tlenowych. Chronią ją przed stresem oksydacyjnym, a co najważniejsze – ograniczają przedwczesne starzenie.

Warto  jest wiedzieć czym właściwie jest antyoksydacja – to proces którego podstawę stanowią związki nazywane antyoksydantami. Są one odpowiedzialne za neutralizowanie wolnych rodników tlenowych i zapobieganie szkodliwym procesom utleniania zachodzącym w organizmie.

Kosmetyki działające antyoksydacyjnie powinny stanowić podstawę pielęgnacji każdego rodzaju cery w każdym wieku. Sprawdzają się u każdej kobiety, już od 25. roku życia, przez cały rok. Szczególnie u osób lubiących przebywać na słońcu, opalających się, prowadzących aktywny tryb życia, palących wyroby tytoniowe oraz mieszkających w dużych aglomeracjach.

Zabiegi z udziałem profesjonalnych kosmetyków zawierających składniki antyoksydacyjne wykonywane regularnie i często, wyraźnie opóźniają pojawienie się pierwszych zmarszczek, wyrównują niedoskonałości, zapobiegają niszczeniu włókien kolagenu i elastyny, są pomocne w terapii różnych rodzajów trądziku.

Kosmetyki te są często określane jako anti-pollution, miejskie, antysmogowe, a lista składników o takim działaniu nieustannie rośnie.

Jakie składniki są warte uwagi ? Chyba najbardziej znane i popularne w kosmetyce są witaminy są A, C i E, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.  Kolejnym cenionym antyoksydantem  jest koenzym Q10. Jest małą cząsteczką, szybko i łatwo przenikającą do skóry, powiększając dotlenienie komórek, tkanek i pobudzając układ odpornościowy.  Spośród antyoksydantów na podium znaleźć można też kwas felurowy, który ochroni skórę przed przedwczesnym starzeniem, a także naprawia podrażnienia wywołane przed słońce. Ma możliwość pochłaniania promieniowania UV i UVB , dzięki czemu stanowi naturalną ochronę przed słońcem. Podbija także moc działania witaminy C w kosmetykach. Polecany i stosowany w kosmetykach do cery wrażliwej. Podobne działanie do kwasu felurowego ma floretyna. Działanie kosmetyków z jej udziałem powoduje rozjaśnienie skóry  i naprawę DNA wywołaną działaniem promieni UV.

Kosmetyki zawierające duże ilości składników antyoksydacyjnych warto stosować rano, bo w ciągu dnia cera narażona jest na działanie wolnych rodników. Idealne będą tu kremy czy delikatne mgiełki antyoksydacyjne, pozwalające na ich użycie o każdej porze dnia. Wieczorem natomiast stosujmy preparaty o możliwościach regeneracyjnych, które wspomogą działanie tych wcześniej użytych antyoksydacyjnych