Badania aplikacyjne i aparaturowe preparatów kosmetycznych

badania aplikacyjne

W Laboratorium Chemlab oferujemy przeprowadzanie badań aplikacyjnych. Dlaczego należy wykonywać badania aplikacyjne? Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 655/2015 wszystkie deklaracje marketingowe ujęte na produktach kosmetycznych muszą być poparte odpowiednimi i sprawdzonymi dowodami, które uwzględniają najnowocześniejsze rozwiązania. 

BADANIA APLIKACYJNE – WSTĘP

Jeśli zastanawiasz się, czym są badania aplikacyjne – dobrze trafiłeś. Badania aplikacyjne sprawdzają właściwości preparatu, czy są zgodne z deklaracją producenta. Na etykiecie produktu kosmetycznego nie może bowiem widnieć napis informujący o tym, że kosmetyk jest nawilżający, jeśli nie jest to potwierdzone odpowiednimi badaniami.

BADANIE APLIKACYJNE: UŻYTKOWE – CZYM SĄ

Badania aplikacyjne (badania in vivo) przeprowadza się na odpowiednio wybranej grupie probantów. Mają oni za zadanie stosować dany produkt kosmetyczny przez ściśle określony czas oraz w określony w badaniu sposób. Probanci, po zakończeniu testowania, wypełniają ankiety z opiniami na temat działania danego preparatu. Dzięki takim badaniom wyklucza się niebezpieczeństwo stosowania nowego kosmetyku oraz możliwe działania niepożądane.

BADANIE APLIKACYJNE: POMIARY APARATUROWE – CZYM SĄ

Drugi rodzaj badań aplikacyjnych, który wykonujemy, to pomiary aparaturowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń Couraga&Khazaka. Dzięki nim mamy odpowiednie dowody na potwierdzenie właściwości opisanych na etykietach produktów.

POMIARY PARAMETRÓW KAŻDEGO FRAGMENTU SKÓRY ORAZ WŁOSÓW

Do wykonania tego typu pomiarów niezbędny jest Multi Skin Test Center MC1000. Urządzenie to pozwala przeprowadzić szereg pomiarów. Z jego pomocą możemy zbadać poziom nawilżenia skóry. Jak? Wbudowany korneometr, który jest odpowiednikiem sondy Corneometer, bada zawartość wody w warstwie rogowej naskórka dzięki przewodnictwu elektrycznemu. MC1000 posiada również sebumetr. Sprawdza on stan natłuszczenia skóry i aktywność gruczołów łojowych na podstawie analizy plamek tłuszczu odbitych na specjalnej folii w kasetce pomiarowej. Za pomiar stanu zabarwienia skóry oraz zaczerwienienia odpowiada natomiast meksametr, który emituje trzy różne długości fal światła i bada odbite od skóry światło. Badanie elastyczności skóry dokonywane jest poprzez kutometr, który zasysa fałd skórny poprzez wytwarzane podciśnienie.

Do oceny stanu skóry twarzy służy również kamera Visioscope PC35 umożliwiająca oglądanie skóry i włosów w powiększeniu. Z pomocą kamery możemy obserwować naczynia krwionośne, różne uszkodzenia skóry, plamy pigmentacyjne, czy stłuszczenia i natłuszczenia. Kamera Visioscope PC35 pozwala na ocenę charakterystyki zmarszczek oraz kolorytu skóry.  Aby jeszcze dokładniej ocenić zmarszczki – ich głębokość, długość i szerokość korzystamy natomiast z pomocy kamery topograficznej VisioFace 3D.

BADANIA APLIKACYJNE – OFERTA CHEMLAB

Laboratorium Chemlab oferuje wykonanie badań aplikacyjnych, które  bazują na wytycznych: COSMETICS EUROPE: GUIDELINES FOR THE EVALUATION OF THE EFFICACY OF COSMETICS PRODUCTS. Jeśli masz pytania, napisz do nas wiadomość. Z przyjemnością przedstawimy Ci naszą ofertę. Jesteśmy tu po to, by wspierać przedsiębiorców i tworzyć innowacyjne produkty na miarę XXI wieku.