ŚLUZ ŚLIMAKA I KREW SMOKA JUŻ DOSTĘPNE

Wśród wszystkich unikalnych składników stosowanych w naszych kosmetykach kilka zasługuje na szczególną uwagę. Jednym z nich jest śluz ślimaka – znany składnik kosmetyków ale wciąż niezwykle pożądany. Wysokie stężenie śluzu ślimaka w naszych produktach pozwala na pełną ocenę jego możliwości. To naturalny surowiec wytwarzany z wydzieliny ślimaków, stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG. Zwiększa elastyczność skóry, zapobiega powstawaniu blizn i pomaga w ich usuwaniu. Posiada doskonałe właściwości exfoliacyjne.Zawiera wysokie stężenie alantoiny łagodzącej podrażnienia i zaczerwienienia skóry, proteiny, kolagen i elastynę odpowiadające za odbudowę skóry, witaminy A,C oraz E działające antyoksydacyjnie, kwasy AHA, enzymy proteolityczne czy mukopolisaharydy oraz wiele innych.

Już niedługo do kolejnych produktów wprowadzimy jego roślinną alternatywe – standaryzowany na zawartość powyższych substancji ekstrakt roślinny będący odpowiednikiem śluzu ślimaka.

Równie ciekawym składnikiem jest „Krew Smoka” – ekstrakt z żywicy drzewa smoczego, który posiada bogate źródło fenoli, fitosteroli i alkaloidów. Jej unikalne działanie związane jest ze zdolnością kompleksowania i dezaktywacji reaktywnych form tlenu (ROS i RSN) chroniąc tym samym włókna elastyny i kolagenu. Dzięki obecność taspiny działa przeciwzapalnie oraz przyspiesza procesy gojenia.

Zapraszamy do poszukiwania w naszych produktach innych nowinek technologicznych.

Chemlab located at Olszewskiego 6/-1.13 , Kielce, Polska . Reviewed by 317 customers rated: 8.6 / 10