KOSMETYKI

RECEPTURY KOSMETYCZNE

Kreowanie produktów kosmetycznych pod ścisłe wymagania klienta jest głównym obszarem działalności naszego laboratorium. Tworzymy receptury kosmetyczne korzystając z wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Każde wdrożenie kończy się przygotowaniem prób produktów z wykorzystaniem innowacyjnych surowców. Klient decyduje o kierunku prowadzenia prac otrzymując dedykowany kosmetyk. Na końcu dostaję pełna dokumentację kosmetyków wg obowiązujących przepisów.

Świadczymy usługi produkcji i konfekcji kosmetyków w dedykowanych opakowaniach w ilościach zapewniających bezpieczne wdrożenie ich na rynek celem oceny przez konsumentów.

W ramach rozwoju naszego laboratorium firma Chemlab jako pierwsza w Polsce stworzyła serię Litokosmetyków. Linia Cell Cosmetics bazuje na duchowych właściwościach mikrokapsułkowanych kamieni szlachetnych oraz unikalnych surowcach aktywnych.

Receptury kosmetyczne – pasja tworzenia.

DOKUMENTACJA KOSMETYKÓW

Każde wdrożenie kosmetyków zaczynamy od przygotowania receptury oraz prób surowców. Po ich akceptacji przygotowujemy dokumentację kosmetyków obejmującą wszystkie niezbędne badania (obowiązkowe i fakultatywne). Notyfikujemy i rejestrujemy produkty przed wprowadzeniem na rynek. Naszymi priorytetami są nie tylko innowacyjne kosmetyki stworzone dla klientów ale też wykonanie działań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawnymi. Dotyczy to kosmetyków, produktów chemicznych jak i suplementów diety.

Wykonujemy notyfikacje produktów w systemie CPNP oraz tworzymy kompleksową ocenę bezpieczeństwa kosmetyków zgodnie z wymogami prawnymi. Wyniki badań kosmetyków zarówno obowiązkowe jak i dodatkowe są dokładnie opisywane i przedstawiane klientowi w formie raportu z badań.

LITOKOSMETYKI

Seria Litokosmetyków to produkty dla duszy i ciała. Zawierają sproszkowane kamienie szlachetne jak diament, rubin, szafir i turmalin. Unikalna technologia ciekłych kryształów sprawia, że kosmetyki posiadają niezwykłe właściwości aplikacyjne i sensoryczne stając się niewidocznymi po nałożeniu na skórę dzięki doskonałej biokompatybilności

CZYTAJ DALEJ

PERFUMY

Tworzenie własnych perfum na bazie naturalnych bądź sztucznych kompozycji zapachowych to wciąż dynamicznie rozwijający się rynek. Nowością jest przygotowanie własnych surowców zapachowych pozyskiwanych metodami ekstrakcji. Tworzenie dedykowanych perfum to rynek tyleż unikalny co niezbadany. Stosujemy olejki eteryczne zmieszane w unikalną recepturę tak aby stworzyć perfumy, których odwzorowanie będzie wręcz niemożliwe. Pracujemy nad rozwiązaniami polepszenia trwałości perfum bazując na inspirowanych zapachach. Dodatki w postaci feromonów w dedykowanym stężeniu pozwalają zapełnić każdą lukę rynkową.

Nasze perfumy bazują na oryginalnych zapachach, których używanie deklaruje największa liczba klientów. Linia Pure Crystal i Gold Crystal to perfumy dedykowane dla kobiet jak i dla mężczyzn

FEROMONY

Specyficzny rynek feromonów wymusza na producentach i dostawcach szukania coraz to nowych rozwiązań. Firma Chemlab postanowiła zrewolucjonizować rynek tych produktów oferując feromony w czystej postaci oraz kosmetyki z feromonami dedykowane pod wymagania klienta. To są produkty o specjalnych właściwościach dobrane pod płeć, charakter i upodobania konsumentów. Produkty, które tworzą sami konsumenci, ograniczeni jedynie własnymi upodobaniami.

Potwierdzając najwyższą jakość i autentyczność produktów, do każdego zamówienia, na życzenie klienta, dołączamy wyniki analizy feromonów potwierdzających ich autentyczność i najwyższą jakość, takie jak analizy GC-MS, IR bądź NMR. Każdy produkt jest opatrzony w certyfikat jakości potwierdzający skład i stężenie feromonów w nich zawartych.

Poniżej przedstawiamy dostępne feromony – wybierz dla siebie coś wyjątkowego!

 • Androstadienone
 • Androstatrione
 • Androstenol-3-alpha
 • Androstenol 3-beta
 • Androstenone
 • Androstenone Methyl Ketal
 • AndrosteRone 3-alpha
 • AndrosteRone 3-beta
 • Copulins
 • Equilin
 • Estratetraenol
 • Estratetraenol Methyl Ether
 • Estratetraenone
 • Estratetraenone Methyl Ether
 • Oxytocin

QUASI-SUROWCE

W przygotowaniu

TERAPIA CELOWANA

Stworzenie unikalnej linii kosmetyków wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. Wiele produktów bazuje na znanych i sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych, emulgatorach czy substancjach aktywnych. Bezpieczeństwo kosmetyków staje się podstawą przy stymulowaniu zakupów. Nasza firma bazuje na znacznym zmniejszeniu ilości substancji aktywnych w kosmetyku mających działanie alergizujące pozostawiając ich skuteczność na niezmienionym poziomie. Stosowana technologia terapii celowanej potrafi zmniejszyć ilość substancji czynnej w kosmetyku do poziomu 0.001%. Taka ilość związku opartego o oligopeptydy dociera do wybranych struktur skóry poprzez specyficzne receptory wywołując uwalnianie się substancji w odpowiednim miejscu i w czasie. Skuteczność takich kosmetyków jest większa niż standardowych rozwiązań co pokazują badania in vitro i in vivo a potencjał alergizujący kosmetyku zdecydowanie mniejszy.

ChemLab to nowoczesne Centrum Badawczo ? Rozwojowe – tworzymy receptury kosmetyczne.

Chemlab located at Olszewskiego 6/-1.13 , Kielce, Polska . Reviewed by 317 customers rated: 8.6 / 10